Brązowy medal 13-latek / 12.06.2017

Brązowy medal 13-latek

Zaczyna sie gorący okres dla reprezentacji Śląskiego Związku piłki Nożnej. Na pierwszy ogień, rywalizacji podsumowującej cały sezon poszła drużyna dziewcząt do lat 13, która pod wodzą Krzysztofa Klonka sięgnęła po trzecie miejsce Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek U13 - Puchar Kazimierza Górskiego.

- W eliminacjach makroregionalnych rywalizowaliśmy z reprezentacjami Łódzkiego, Dolnośląskiego i Opolskiego Związku Piłki Nożnej - mówi Krzysztof Klonek. - W rundzie jesiennej dziewczyny wygrały 9:0 na wyjeździe z Opolem i zremisowały u siebie 0:0 z Łodzią oraz 1:1 z Dolnym Śląskiem. W wiosennych rewanżach natomiast 4:0 pokonaliśmy u nas Opole, przegraliśmy 1:2 w Łodzi, gdzie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i w ostatnim meczu, w którym tylko zwycięstwo dawało nam awans do półfinałów, wygraliśmy 1:0 w Dzierżoniowie z Dolnym Śląskiem. Dzięki temu przeskoczyliśmy w tabeli Łódź i z drugiego miejsca za Dolnym Śląskiem, awansowaliśmy do półfinału.

Turniej półfinałowy został rozegrany 10-11 czerwca we Włocławku.

- Zaczęliśmy rywalizację w sobotnie południe wygrywając 2:0 z reprezentacją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - dodaje Krzysztof Klonek. - Bramki strzeliły Roksana Kryspin i Julia Krzyżok. W sobotnie popołudnie zremisowaliśmy 0:0 z Małopolską, a w niedzielne południe zremisowaliśmy 1:1 z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej. Roksana Kryspin w końcówce meczu strzeliła wyrównującego gola. Po zakończeniu turnieju okazało się, że mamy tyle samo punktów co drużyna Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a ponieważ nasz bezpośredni mecz zakończył się remisem 0:0 o awansie do finału zadecydował bilans bramkowy z całego turnieju. Małopolska miała jednego gola strzelonego więcej, bo wygrała 3:0 z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i to zadecydowało, że krakowianki awansowały do finału, a nam jako wicemistrzowi półfinału wręczono brązowe medale i puchar za trzecie miejsce w Polsce.

Medale otrzymały: Oliwa Młynek, Agnieszka Krzyżok, Luiza Kozielska, Wiktoria Błatoń, Sonia Nieyrchło, Julia Raczyńskiej, Dominika Misztal, Roksana Krzyżok, Katja Skupień, Kinga Abrachamczyk oraz Natlia Sokół, Julia Piętakiewicz, Klaudia Jarczak, Emilia Warelis, Maja Ozieriańska, Oliwia MKonik, Natalia Majewska oraz trener Krzysztof Klonek i asystent trenera Szymon Mlynek. W zespole byli także: kierownik Tadeusz Kozielski, fizjoterapeuta Tomasz Mrochen i koordynator Józef Grząba.

[powrót]Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam