Finał Ligi Żaków / 14.06.2017

Finał Ligi Żaków

W dniu 11 czerwca na obiektach Stadionu Śląskiego odbył się IV finał Ligi Żaków, zamykający sezon 2016/2017. Rozgrywki przeprowadzone były w II kategoriach wiekowych – rocznik 2008 – 23 drużyny oraz rocznik 2009 i młodsi -19 drużyn.

Zgodnie z ideą Ligi Żaków zawodnicy nie grają o punkty i nie liczone są bramki. Mecze mają być dobrą zabawą i sprawdzeniem swoich umiejętności na tle przeciwników. Dlatego wszyscy są zwycięzcami i każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Drużyny uhonorowane zostały statuetkami za udział i statuetką ufundowaną przez współorganizatora finału Stadion Śląski.

Nagrody wręczali zaproszeni goście piłkarz i trener Janusz Jojko (GKS Katowice), Filip Koralik (Stadion Śląski), przedstawiciele zarządu Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, Tadeusz Bizoń i Andrzej Miłkowski oraz trenerzy kadr Podokręgu Katowice Mariusz Adamczyk i Dawid Miłkowski.

Podczas rozgrywek przez obiekt Stadionu Śląskiego przewinęło się około 1500 osób. W ramach dodatkowych atrakcji uczestnicy Finału Ligi Żaków mogli sprawdzić swoje umiejętności korzystając ze specjalnych urządzeń elektronicznych, spędzić czas na zabawie w Bubble Soccer oraz skosztować ze smakołyków z grilla i lodów. W tej miłej atmosferze sezon dla żaków został oficjalnie zakończony.

Arkadiusz Banasik

[powrót]Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam